Poradnik dla funkcjonariuszy

Adwokaci i radcowie prawni przygotowali poradnik dla funkcjonariuszy Straży Granicznej, Wojska Polskiego, Policji i WOT. Poradnik podzielony jest na kilka części i obejmuje Prawo prasowe, prawo karne oraz prawo cywilne. Głównym celem poradnika jest zaprezentowanie możliwości reagowania na nieprawdziwe lub nieścisłe informacje prezentowane w prasowe, ale również na zachowania stanowiące przestępstwa (takie jak naruszenie nietykalności funkcjonariusza, znieważanie funkcjonariusza czy przestępstwo stalkingu). Dodatkowo poradnik został uzupełniony o kwestie związane z naruszenie dóbr osobistych funkcjonariuszy.

„Poradnik ma pokazać bardzo ogólne informacje dotyczące praw funkcjonariuszy oraz możliwości ich dochodzenia przed sądami cywilnymi i karnymi” – mówi mec. Monika Brzozowska – Pasieka jedna ze współautorek Poradnika.
Adwokaci przekazują również telefony alarmowe – podzielone według specjalizacji.

Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem pod tym linkiem.

Adwokaci i radcowie prawni z całej Polski oferują bezpłatną pomoc prawną dla funkcjonariuszy Straży Granicznej, Polskiego Wojska oraz Policji w związku z wydarzeniami na granicy polsko – białoruskiej. Prawnicy skupili się wokół inicjatywy nazwanej przez nich „Obrońcy – Obrońcom”.

„Chcemy by obrońcy naszych granic poczuli, że w przypadku jakichkolwiek ataków na nich – bezpodstawnych ataków ze strony mediów, wulgarnych wpisów czy słów ze strony celebrytów lub polityków, oni mieli pewność, że mogą się do nas zwrócić o pomoc prawną” – mówi Adwokat Wiktor Niemiec, jeden z pomysłodawców akcji.

TOP